- DRZWI HARMONIJKOWE

           
Wszędzie tam, gdzie występuje potrzeba szybkiego oddzielania lub łączenia dwóch przestrzeni np. przestrzeni wewnętrznej z zewnętrzną oraz maksymalnego wykorzystania powierzchni, idealnym rozwiązaniem są drzwi składano-przesuwne, zwane harmonijkowymi. W zależności od przeznaczenia oraz systemu drzwi mogą być wewnętrzne lub zewnętrzne.

 
Drzwi składano-przesuwne, ze względu na różnorodność formy i wyglądu zewnętrznego, mogą być stosowane w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Tego typu stolarka charakteryzuje się minimalnymi wymaganiami w stosunku do zajmowanej powierzchni, które wynikają ze zsunięcia skrzydeł. Jest to łatwy i szybki sposób otwierania i zamykania. Plusem jest również zaawansowana technika uszczelniania oraz wysoki stopień ochrony przed utratą ciepła.

 
Wymagania projektowe i architektoniczne dotyczące wielkości, wyglądu zewnętrznego oraz wyposażenia, można odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

 
Systemy drzwi składano-przesuwnych z tworzywa sztucznego, dostosowane są do aranżacji przestrzeni z optymalnym wykorzystaniem powierzchni. Drzwi składane mogą pełnić funkcję drzwi balkonowych i tarasowych. Mogą być również stosowane w ogrodach zimowych, a także jako drzwi zamykające pomieszczenie. Ponadto dają możliwość łączenia ze standardowymi oknami i drzwiami rozwierno-uchylnymi. W świetle ościeżnicy, pakiet złożonych skrzydeł zajmuje ok.10% powierzchni. W pozycji otwartej jest również rozwiązaniem zapewniającym dużą oszczędność wolnej przestrzeni pomieszczenia.

  
Drzwi składane z tworzywa sztucznego pozwalają na tworzenie wariantów składających się z 3 do 7 skrzydeł. Szeroki wachlarz kolorystyczny oraz liczne akcesoria zapewniają dużą swobodę projektowania. Dzięki nowemu rozwiązaniu, próg w elementach składano-przesuwnych ma minimalną wysokość.   Systemy drzwi harmonijkowych zapewniają płynność ruchu skrzydeł. Profile skrzydła i ościeżnicy wykonane są w technologii wielokomorowej, o optymalnej izolacyjności akustycznej zapewniające wysoki komfort użytkowania. Optymalne parametry wytrzymałościowe elementów, zostały osiągnięte dzięki wykorzystaniu stalowych profili wzmacniających. Duże, zaopatrzone w łożyska kulkowe rolki, wykonane są ze specjalnego tworzywa, które w połączeniu z zawiasami również wzmocnionymi tworzywem – gwarantują cichą, lekką i bezawaryjną obsługę. Znajdujące się w szynie szczotki chronią przed kurzem i podnoszą komfort przesuwania elementów. Wózki jezdne, szerokość przylgi, docisk skrzydła oraz zawiasy przegubowe można ustawiać i regulować. System ten może być stosowany zarówno w rozwiązaniach wewnętrznych jak i zewnętrznych.